wtorek, 13 sierpnia 2019

Sektor energetyczny na celowniku - Iran

Sektor energetyczny Iranu, jeden z najbardziej lukratywnych na świecie, stał się głównym celem szpiegostwa międzynarodowego od czasu nałożenia w tym roku nowych sankcji przez Stany Zjednoczone. 


Celem sankcji Waszyngtonu jest ograniczenie zdolności Republiki Islamskiej do eksportowania energii, a tym samym koniec uzależnienia kraju od jego podstawowego źródła dochodów. Szacuje się, że eksport energii w Teheranie spadł o około 80 procent w ciągu ostatniego roku i może nadal spadać, jeśli USA sobie poradzą. Oznacza to, że amerykańskie i irańskie agencje wywiadowcze prowadzą obecnie intensywną wojnę szpiegowską, która koncentruje się na pozostałościach eksportu ropy naftowej z Iranu. Iran nadal przyciąga międzynarodowych nabywców, sprzedając energię po cenach niższych niż rynkowe, a sprzedaż jest ułatwiona dzięki wykorzystaniu trudnych do wyśledzenia kont bankowych. Eksport jest następnie starannie przemycany do zagranicznych miejsc docelowych różnymi sposobami.

W artykule opublikowanym w zeszłym tygodniu, The New York Times„Farnaz Fassihi wyjaśnia, że ​​każdy fragment informacji o irańskim przemyśle naftowym stał się teraz„ cenną bronią geopolityczną ”w„ globalnej grze szpiegowskiej i kontrwywiadu ”. Fassihi cytuje niedawne oświadczenie irańskiego ministra naftowego Bijana Zanganeha, że ​​„informacje o eksporcie ropy z Iranu to informacje wojenne”. Obejmuje to informacje o tym, w jaki sposób Iranowi udaje się dostarczyć eksport za granicę i jak otrzymuje za to pieniądze. Gdy USA zaostrzyły sankcje wobec Teheranu, irańscy urzędnicy ds. Energii zaczęli podejrzewać, że większość zapytań o zakup ropy pochodziła od zagranicznych szpiegów szukających informacji o metodach transakcji, pisze Fassihi. Tak więc Ministerstwo Ropy Naftowej przestało pozwalać tysiącom niezależnych brokerów energii na pośrednictwo między nim a kupującymi. Koncentrował wszystkie transakcje w rękach mniej niż pięciu zweryfikowanych osób z wcześniejszą kadencją w Irańskim Korpusie Strażników Rewolucji i innych zweryfikowanych agencjach rządowych. Zaczął także szkolić urzędników Ministerstwa w zakresie protokołów bezpieczeństwa i kontrwywiadu.

Kiedy Irańczycy utrudniali dostęp do informacji za pośrednictwem Ministerstwa Ropy Naftowej, zagraniczne agencje szpiegowskie zmieniły taktykę, pisze Fassihi. Korzystali z zagranicznych naukowców akademickich, w tym doktorantów, którzy oferowali płatności w gotówce za informacje na temat metod eksportu irańskiej ropy, które pomogłyby im w ich badaniach. Inni opuścili Teheran, oferując wizy do USA, alkohol, prostytutki i płatności gotówkowe w wysokości od 100 000 do ponad 1 miliona USD w zamian za informacje wywiadowcze dotyczące irańskiego sektora eksportu energii. Fassihi pisze, że w stolicy Iranu panuje atmosfera paranoi, a proces zakupu ropy z Iranu przypomina hollywoodzki thriller szpiegowski. Przedstawiciele zagranicznych kupujących proszeni są o przybycie do Teheranu osobiście i regularnie muszą zmieniać hotele w środku nocy. Do tego, po uzgodnieniu transakcji przedstawiciel kupującego musi przebywać w kryjówce Ministerstwa Ropy Naftowej, dopóki środki nie zostaną przekazane do kasetonów rządowych Iranu. Następnie przedstawiciel może odejść, pisze Fassihi.

1 komentarz:

 1. To otwarte zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą zostać częścią największej organizacji na świecie i osiągnąć szczyt swojej kariery. Gdy rozpoczynamy tegoroczny program rekrutacyjny, a nasze coroczne święto zbiorów jest już blisko. Wielki mistrz dał nam mandat, by zawsze docierać do ludzi takich jak wy wszyscy, więc skorzystaj z tej okazji i dołącz do wielkiej organizacji Illuminati, dołącz do naszej globalnej jedności. Przynosząc biednych, potrzebujących i utalentowanych
  światło sławy i bogactwa. Zdobądź pieniądze, sławę, moce, bezpieczeństwo, zdobądź
  uznany w swojej firmie, rasie politycznej, awansuj na szczyt w tym, co robisz
  chronione duchowo i fizycznie! Wszystkie te osiągniesz w
  mgnienie oka. Czy zgadzasz się być członkiem nowego porządku światowego Illuminati?
  Call & WhatsApp +2349063803279
  �� illuminatiworldofriches637@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf