środa, 14 października 2020

Do 2022 na Księżyc poleci pierwsza misja górnicza. Nowy etap podboju kosmosu przed nami!

 Stany Zjednoczone kontynuują przyjęta za kadencji Baracka Obamy strategię zlecania firmom z sektora prywatnego kolejnych misji rozwoju amerykańskiej obecności w kosmosie. Niedawno pojawił się komunikat, że NASA wybrała firmę Intuitive Machine z Houston do wysłania i umieszczenia wiertła do wydobywania lodu na południowym biegunie Księżyca do grudnia 2022 roku.

Agencja kosmiczna zgodziła się zapłacić firmie Intuitive Machines 47 milionów dolarów za wylądowanie na Księżycu Polar Resources Ice Mining Experiment (PRIME-1) w ramach pierwszej w historii misji górniczej mającej na celu wiercenie pod powierzchnią Księżyca w poszukiwaniu lodu wodnego. Spektrometr mas zostanie użyty do określenia, jak duża część lodu zmienia się z ciała stałego w parę w próżni na powierzchni Księżyca. Dane pomogą łazikowi NASA, Volatiles Investigating Polar Exploration Rover (VIPER), w poszukiwaniu lodu wodnego na biegunie księżyca w celu określenia obszaru, który będzie wspierać ludzką obecność w 2024 roku.

 „W dalszym ciągu szybko wybieramy dostawców z naszej puli dostawców programu Commercial Lunar Payload Services (CLPS), którzy lądują ładunki na powierzchni Księżyca, co jest przykładem naszej pracy nad włączeniem pomysłowości przemysłu komercyjnego do naszych wysiłków na Księżycu” - powiedział współpracownik NASA Administrator ds. Nauki Thomas Zurbuchen.

„Informacje, które uzyskamy z PRIME-1 i innych instrumentów naukowych i demonstracji technologii, które wysyłamy na powierzchnię Księżyca, dostarczą informacji na temat naszych misji Artemis z astronautami i pomogą nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób możemy zbudować zrównoważoną obecność Księżyca” - powiedział Zurbuchen .

Intuitive Machines poleci na Księżyc 88-funtowy PRIME-1 nie później niż w grudniu 2022 r. Na swoim lądowniku NOVA-C w ramach CLPS. Firma jest jedną z kilku firm kosmicznych wybranych przez NASA do prowadzenia robotycznych misji na Księżycu.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf