środa, 26 maja 2021

Nowy sprzęt testowany przez amerykańską armię, prezentuje się niesamowicie!Armia amerykańska opublikowała w ostatnich tygodniach kilka nagrań wideo pokazujących pole bitwy przez nowe gogle noktowizyjne, w tym jeden pokazujący ostrzał artyleryjski.


Najnowsze wideo pokazuje żołnierzy z 2. batalionu 17 artylerii polowej, który jest przydzielony do zespołu bojowego 2. Brygady Stryker, 7. Dywizji Piechoty, strzelających z haubic M777 w Yakima Training Center w stanie Waszyngton.Sceny na wideo, które wyglądają jak coś prosto z gry wideo, zostały nakręcone przez nowe ulepszone gogle noktowizyjne - lornetka (ENVG-B).
ENVG-B to produkt Elbit Systems of America, który armia rozpoczęła jesienią 2019 roku w Fort Riley w Kansas jako zamiennik starszych monokularowych noktowizorów PVS-14.
Odchodząc od starszych systemów noktowizyjnych, nowszy ENVG-B oferuje wyraźniejszy obraz pola bitwy.
Firma Insider miała niedawno okazję przetestować gogle lornetkowe montowane na hełmie, wyposażone w wzmocnione białą luminoforowe tuby i termowizję, a także inne ulepszenia starszych urządzeń noktowizyjnych.
Oprócz technologii I2 i termicznej, gogle oferują również tryb konturu, który można zobaczyć na na filmie, oraz nakładkę rzeczywistości rozszerzonej dla lepszej świadomości sytuacyjnej.


Korzystając z oprogramowania Android Tactical Assault Kit (ATAK), żołnierze mogą oznaczać sojusznicze siły niebieskim znacznikiem, siły wroga czerwonym znacznikiem, a niezidentyfikowane osoby lub obiekty znakiem zapytania.
John Ennis, członek zespołu rozwoju produktów Elbit Systems, powiedział niedawno garstce reporterów, że „jeśli zobaczyliście coś na poboczu, o którym myśleliście, że jest urządzeniem IED lub czymś w tym rodzaju, można to oznaczyć [i] wyemitować do swojego zespołu ”.

Znaczniki są widoczne dla wszystkich żołnierzy podłączonych do sieci na osobistym urządzeniu Nett Warrior na kamizelce oraz w zaawansowanych goglach noktowizyjnych w przestrzeni rozszerzonej rzeczywistości. Żołnierze amerykańscy mogą dostosować, szerokość pola widzenia i ewentualne przeszkody czy zagrożenia.

Gogle mogą łączyć się bezprzewodowo z karabinem żołnierza za pośrednictwem rodziny celowników indywidualnych w celu szybkiego namierzenia celu i dokładniejszego strzelania, nawet z biodra i zza rogów.

Dzięki ustawieniu obrazu w obrazie na wyświetlaczu heads-up żołnierze mogą jednocześnie zobaczyć, co jest przed nimi i gdziekolwiek celuje ich broń.

Żołnierze mogą również przesyłać wideo na żywo z bezzałogowych systemów powietrznych bezpośrednio do wyświetlacza przeziernego.Jeden z żołnierzy, który miał okazję wypróbować ENVG-B kilka lat temu, opisał go jako „szalony przełom w grze”, stwierdzając w wydaniu Army z 2019 r., Że „nic innego nie oferuje takich możliwości”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf