piątek, 29 października 2021

„Tracimy wszystko” — zautomatyzowany system HR firmy Amazon dopuszcza się kradzieży płac na masową skalę

Według New York Times z powodu wielu błędów w systemie HR firmy Amazon – błędów spowodowanych niedoinwestowaniem, według osób z wewnątrz firmy – niektórzy pracownicy Amazon mieli rutynowo zaniżane wynagrodzenia, a niektóre  osoby zostały również zwolnione przez coś, co wydaje się być w większości zautomatyzowanym systemem.

Według NYT kierownictwo Amazona pozostało nieświadome tych problemów pomimo licznych skarg ze strony pracowników, aż w końcu rok temu pracownik magazynu Tara Jones wysłała rozpaczliwego e-maila do ówczesnego dyrektora generalnego Jeffa Bezosa, prosząc go o sprostowanie faktu, że Amazon wstrzymywał 90 dolarów z jej wypłat w każdym cyklu, wielokrotnie, pomimo jej skarg.

„Zalegam z rachunkami, a wszystko dlatego, że zespół płac nawalił” – napisała kilka tygodni później. „Płaczę, pisząc ten e-mail”.

Bez jej wiedzy e-mail uruchomił wewnętrzną sondę w Amazon. Ostatecznie dochodzenie wykazało, że firma na masową skalę dokonywała kradzieży płac, a także nadużywała swoich najsłabiej opłacanych i najbardziej narażonych pracowników na wiele innych sposobów. Firma wciąż nie zakończyła identyfikowania i spłacania pracowników dotkniętych błędami, które Amazon obwinia na zautomatyzowane oprogramowanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf