niedziela, 24 października 2021

Turcja: aresztowania szpiegów Izraela i RosjiRząd Turcji ogłosił aresztowanie 21 osób, w tym cudzoziemców, których oskarża o „szpiegostwo polityczne i wojskowe” w imieniu Izraela oraz planowanie zamachów na rozkaz Rosji. Tureckie władze wydały w czwartek osobno dwa oświadczenia, w których ogłoszono aresztowania domniemanych szpiegów odpowiednio dla Izraela i Rosji.

Sześciu rzekomych zabójców działających pod rosyjskim dowództwem zostało aresztowanych 8 października w Antalyi, kurorcie turystycznym położonym na południowym wybrzeżu Turcji. Turecka Narodowa Organizacja Wywiadowcza (MİT) poinformowała, że ​​grupa składa się z czterech Rosjan, Ukraińca i Uzbeka. Podobno planowali zabić wielu czeczeńskich separatystów mieszkających w Turcji. Według prokuratorów tureckiego rządu, członkowie grupy „byli w trakcie zdobywania broni”, przygotowując się do domniemanych zabójstw.

Sąd w Stambule podobno orzekł, że członkowie rzekomego zespołu zabójstw powinni pozostać za kratkami w oczekiwaniu na proces o szpiegostwo. Tymczasem rzecznik rosyjskiego rządu powiedział w czwartek, że Kreml „nie wiedział” o aresztowaniu jakichkolwiek obywateli rosyjskich pod zarzutem szpiegostwa w Turcji, dodając, że ambasada rosyjska w Ankarze nie została poinformowana o takich aresztowaniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf