poniedziałek, 6 grudnia 2021

Piractwo w XXI wieku - gdzie dzisiaj można jest spotkać?

Okazuje się, że wraz z końcem czasu wielkich galeonów, nie skończył się czas piratów. Na Ziemi wciąż są miejscach, w których istnieje ryzyko napotkania prawdziwych piratów a spotkanie to może skończyć się śmiercią.

Serwis Commercial Crimes Services przygotował zesttawienie obszarów, w których istnieje ryzyko napotkania grup trudniących się piractwem. Obecnie najbardziej niebezpiecznym pozostaje wciąż tzw. Róg Afryki, a więc wybrzeża Somalii i Etiopii będące z resztą położone niezwykle blisko ruchliwego szlaku handlowego biegnącego przez Kanał Sueski z Azji do Europy.

Nie jest to jednak jedyne problematyczne miejsce - równie niebezpieczna jest Cieśnina Malakka i wybrzeża Indonezji a także zachodnie wybrzeże Afryki, szczególnie Zatoka Gwinei. Mniej niebezpieczne są już takie miejsca jak Morze Południowochińskie, Ocean Indyjski czy Morze Karaibskie. Czy w związku z rosnącymi niepokojami na świecie przybędzie obszarów zagrożenia?
 

Źródło danych: https://icc-ccs.org/piracy-reporting-centre/live-piracy-map Opracowanie mapy: https://www.facebook.com/SimonGerman600/photos/a.532428753835562/1267735523638211/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf