piątek, 10 grudnia 2021

Złodzieje korzystają z Apple Air Tags do zlokalizowania luksusowych samochodów

Apple AirTags to świetne urządzenie do śledzenia, gdy zgubisz portfel lub plecak. Ale złodzieje w Kanadzie używają tych urządzeń do śledzenia i kradzieży luksusowych pojazdów.

„Markowe znaczniki powietrza są umieszczane w niewidocznych miejscach docelowych pojazdów, gdy są one zaparkowane w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe lub parkingi” – napisała w oświadczeniu policja regionalna Yorku.

Region York to gmina w południowym Ontario w Kanadzie. Od września zarejestrowano już pięc incydentów, w których podejrzani umieszczali AirTags na pojazdach z wyższej półki, aby później móc je zlokalizować i ukraść.

„Złodziej  śledzą wybrane pojazdy do miejsca zamieszkania ofiary, gdzie samochód zostaje skradziony z podjazdu” – powiedziała policja.

Policja regionalna w York podała przykład jednego AirTag znalezionego w gnieździe światła przyczepy ciężarówki. 

Czym są Apple AirTags?

AirTags wykorzystują technologię ultraszerokopasmową i wykorzystują crowdsourcingową sieć urządzeń Apple Find My (szacuje się, że na całym świecie jest miliard urządzeń, które wykrywają i anonimowo raportują emitowane sygnały Bluetooth) do wykrywania beaconów w kształcie krążka. Gdy urządzenie pinguje AirTag, do właściciela wysyłane jest powiadomienie o dokładnej lokalizacji brakującego elementu. W tym przypadku lokalizacja docelowego samochodu.


2 komentarze:

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf