wtorek, 26 kwietnia 2016

Cyberbomby - Amerykanie przechodzą do kontrataku.

Bardzo dobrze prowadzona propaganda tzw. Państwa Islamskiego zmusiła Stany Zjednoczone do użycia po raz pierwszy cyberbomb. 

źródło: withouttorture.com
Wojna informacyjna trwa od dłuższego czasu. Zaskakującym jest jednak fakt ingerencji w walkę USA dopiero w tym momencie. Jedna z najpopularniejszych czasopism internetowych tych terrorystów jest dostępna w internecie niemalże w każdym języku.  Nie jest problemem również, w sposób bardzo szybki wyszukać informacje na temat zamiarów, planów kolejnych ataków. Oczywiście nikt nie podaje daty, ale miejsca największego zagrożenia są powszechnie znane. Filmiki z egzekucjami, które rozprzestrzeniają się w tempie ekspresowym w mediach społecznościowych nie zawsze możliwe są do usunięcia.

Robert O. Work wicesekretarz obrony Stanów Zjednoczonych potwierdził, że rozpoczęte zostały ataki w sieci na największe skupiska informacyjne ISIS, Przeprowadzane ataki, to nie tylko blokowanie adresów IP, włamywanie się na strony internetowe w celu całkowitego zablokowania propagowanych treści. USA poszło znacznie dalej, stara się blokować transakcję wypłacane bojownikom, tak aby ich finansowanie było jak najmniej możliwe. Są to rozwiązania całkowicie połowiczne, które w dłuższej perspektywie mogą minimalnie wpłynąć na działania tej jednostki terrorystycznej. 

U.S. Cyber Command ma za zadanie również likwidację i wprowadzanie całkowitej dezinformacji w sieci. Należy jednak pamiętać, że wiele transakcji jakie są przeprowadzane mogą swobodnie być nieksięgowane. Umożliwiają to kryptowaluty, których popularność stale rośnie, a których odbiorcy są niemożliwi w identyfikacji. 

1 komentarz:

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf