wtorek, 19 kwietnia 2016

Podstawy funkcjonowania Państwa Islamskiego.

Państwo na Bliskim Wschodzie pod wpływem wojny domowej ulega całkowitej destabilizacji. Mocarstwa europejskie, które walczą o strefy wpływów geopolitycznych na tym terenie nie zwracają uwagi na szerzącą się u podstaw religię ekstremistów, dla których życie jest nic nie warte. Na podwalinach całkowitej anarchii tworzy się według nas Europejczyków jeszcze większy chaos. Tylko tak na prawdę ISIS działa w całkowitej harmonii z doktryną. 

źródło: commdiginews.com

W ciężkich czasach gdy na każdym kroku, życiu grozi niebezpieczeństwo wynikające z konfliktu militarnego, tworzy się harmonia i spokój. Zmęczeni ludzie chętnie przystają do organizacji terrorystycznej poszukując sensu życia opartego na wierze. ISIS daje nadzieję, na lepsze jutro, daje również złudne poczucie bezpieczeństwa, bo przecież nie raz ekstremiści giną z rąk swoich "braci". 

Jeżeli komukolwiek wydaje się, że działania tzw. Państwa Islamskiego są nieprzemyślane, wręcz nieprzewidywalne jest w wielkim błędzie. Należy podkreślać, że wszystko to co się dzieje, ma większy sens tworzy całość, która klaruje się z każdym kolejnym atakiem terrorystycznym. Działania tej jednostki są uporządkowane. Tajemnice i plany dobrze strzeżone, na pewno strzeżone przed ogólnymi mediami. To czym dysponują służby bezpieczeństwa to zupełnie inna historia. 

Dlaczego ataki w Europie?

Według ekstremistów Europa upada. Dla nich partie lewicowe to największe zło, które propaguje upadek - pomijając całkowicie kwestie religijne. Dla muzułmanów Stary Testament jest księgą świętą. ISIS postrzega jednak chrześcijan, żydów jako wrogów. W swojej tworzonej przez lata doktrynie - pierwsze wzmianki o organizacji sięgają roku 2000 - nie tworzą wyjątku łaski dla wyznawców jednych z najstarszych religii.

Realizują plan podboju Europy z okresu średniowiecza.

Jest widoczna korelacja pomiędzy tym jak wyglądała mapa Europy w okresie wypraw krzyżowych, a aspiracjami ISIS. Ich święta wojna prowadzi do utworzenia kalifatu. Przypomnijmy sobie z lekcji historii w liceum jak wyglądał okres podbojów Europy przez muzułmanów i panowanie kalifatu w Kordobie.1 komentarz:

  1. (...)ISIS daje nadzieję, na lepsze jutro, daje również złudne poczucie bezpieczeństwa, bo przecież nie raz ekstremiści giną z rąk swoich "braci".(...)

    Na Bliskim Wschodzie często się zdarza, że organizacje terrorystyczne są jedynymi dawcami usług socjalnych np. medycznych. Zatem te poczucie jest iluzoryczne, ale jedyne.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf