środa, 27 kwietnia 2016

Pozostałości po cywilizacji sprzed 200 tys lat, najnowszym odkryciem w Afryce.

Nie tak dawno dokonano jednego z największych odkryć na terenie RPA, dokładnie około 150 km od Port Maputo. Odkrycie dotyczy cywilizacji, która żyła w tamtym regionie około 200 tys lat temu!


Szczątki metropolii, które rozciągają się w obrzeżach około 1500 kilometrów kwadratowych, według badaczy zostało zbudowane około 160-200 tys lat przed Chrystusem. O istnieniu pozostałości wiedzieli rolnicy, nie zwracali jednak na nie uwagi uważając, że są to pozostałości po wcześniejszych mieszkańcach tego regionu. Przez lata, nikt nie miał pojęcia o tym co dokładnie przedstawiają kręgi, widoczne na zdjęciu powyżej. Dopiero Michael Tellinger we współpracy z lokalną władzą, postanowił zbadać ruiny. Badania rozpoczęto między innymi od lotu nad ruinami. Widok ten  symetrycznych, kół zainspirował do dalszych poszukiwań. 

Nikt nie spodziewał się takiego odkrycia. Podejrzewano, że ruiny mają kilka tysięcy lat. Dokładniejsze badania pozwoliły oszacować, że metropolia powstała pomiędzy 160-200 tysięcy lat przed narodzinami Chrystusa. Nigdzie wcześniej nie było wzmianek o cywilizacje, której istnienie odkryto. 

Metropolia położona jest w niedalekiej odległości od kopalń złota. Stąd podejrzenie, że ówcześni ludzie trudzili się jego wydobywaniem. Naukowcy są zgodni, że to odkrycie zmieni sposób w jaki postrzegamy cywilizację.

conspiracyclub.co

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf