wtorek, 5 kwietnia 2016

Dowód na istnienie mitycznych jednorożców?

Historie o jednorożcach tak samo jak smokach zakorzenione są w naszej kulturze. Obecnie częściej w bajkach przypomina się o tych mitycznych stworzeniach, ponieważ dowodów na ich istnienie jest niewiele. Co intrygujące wykopaliska archeologiczne pokazują, że praktycznie w każdej kulturze na całym świecie znajdziemy wzmianki o tych stworzeniach.


  "Siberian unicorn" Heinrich Harder

Elasmotherium sibiricum inna nazwa syberyjski jednorożec, jego róg mógł mieć kilka stóp wielkości. Wyglądem przypominały bardziej jednorożce niż konie i według badań archeologicznych warzyły ponad 4 tysiące kilogramów. Początkowo sądzono, że wymarły one 350 tysięcy lat temu. Jednak niedawne odkrycie w Kazachstanie pozostałości po jednorożcu dowodzą, że żył on znacznie dłużej i prawdopodobnie wyginął 290 tysięcy lat temu. 

Niektóre ze stworzeń mitycznych stawały się obiektem kultów.

Elfy, stworzenia które najlepiej kojarzymy z filmów Władca Pierścieni są obiektem kultu w Islandii. Obywatele tego kraju, wierzą w ich istnienie, co więcej wskazują miejsca w których mogą obecnie mieszkać. W zeszłym roku według orzeczenia sądu w jednej z miejscowości w Islandii wydano oświadczenie uniemożliwiające budowę drogi przejazdowej właśnie ze względu na elfy. Według sądu miejsce to miało strategiczne znaczenie dla niewielkich rozmiarów mieszkańców. 
Podejrzewa się, że elfy nie przypominają tak bardzo ludzi jak nam się wydaje. Swoim wyglądem przypominają bardziej niewielkich rozmiarów skrzaty. Mumie tych człekokształtnych stworzeń znaleziono w kilku miejscach na świecie między innymi na Filipinach, w USA, Islandii.  

Miejmy nadzieję, że kolejne odkrycia przybliżą nam prawdę na temat owianych legendami stworzeń.

źródło: theepochtimes.com


2 komentarze:

  1. chyba pomyłka - prawdopodobnie wyginął 29 tysięcy lat temu a nie 290 tysięcy lat temu.

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, na Islandii wiara w Elfy jest cały czas żywa. Islandczycy twierdzą, że elfy to dzieci Adama i Ewy, które kobieta ukryła przed Bogiem.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf