czwartek, 14 kwietnia 2016

Czy czeka nas kolejna chrześcijańska krucjata? Papież zbiera wojsko!

Papież Franciszek gromadzi armię od 10 - 12 tysięcy dobrze wyszkolonych żołnierzy. Według L'Osservatore Romano papież część z tych wojsk może wysłać do Syrii.

Czy czekają nas czasy kolejnych krucjat?
Papież obecnie dysponuje jedną z najstarszych jednostek wojskowych na świecie. Papieska Gwardia Szwajcarska została założona w 1506 roku przez papieża Juliusza II. W całej historii tej prywatnej elitarnej jednostki liczba najlepszych byłych żołnierzy szwajcarskich nie przekraczała stu osób. Dlatego dla środowiska katolickiego zaskakująca była informacja, że teraz pod władzą papieża znajdzie się ponad 10 tys świetnie wyszkolonych żołnierzy. 


Opinia publiczna zgromadzona wokół Watykanu podejrzewa, że działania stolicy papieskiej wynikają z niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie. L'Ossservatore Romano - gazeta - zaczęła żartować, że papież nie jest już głową Kościoła a dowódcą armii Boga. Według źródła papież nieoficjalnie powiedział, że konflikt na terenie Syrii jest świętą wojną, w której należy walczyć o przetrwanie każdego chrześcijanina. 


Niedawna wizyta papieża Franciszka na terenie Ameryki Południowej i Środkowej częściowo związana była z rekrutacją. Podobne działania mają mieć miejsce w Polsce i Chorwacji, a w późniejszym okresie w Irlandii i na Filipinach. 

Ciężko znaleźć jakieś szersze informacje na temat zwiększenia liczby Gwardii Papieskiej. Dlatego powinno się zadać pytanie, czy ONZ i państwa UE całkowicie ignorują ten fakt? I kolejne pytanie, czy możliwym jest ingerencja Watykanu w wojnę w Syrii?

Warto być na bieżąco, ponieważ informacje jakie docierają z pobocznych źródeł bywają bardzo zaskakujące.

źródło: yournewswire.com3 komentarze:

  1. Ciekawe jaki jest zaciąg z najbardziej katolickich krajów świata...
    Polska w pojedynkę powinna wystostosować i 10 mln.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf