poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Covid-19 - celem jest sianie chaosu!Dwie główne agencje wywiadowcze w Belgii opublikowały odtajniony raport, w którym ostrzegają, że grupy krajowe po lewej i prawej stronie spektrum politycznego używają pandemii COVID-19 do destabilizacji społeczeństwa. Według raportu grupy te szerzą dezinformację w celu podżegania do przemocy i szerzenia rozczarowania reakcją władz belgijskich na koronawirusa.


Raport (pdf) został opublikowany w środę na stronie internetowej Państwowej Służby Bezpieczeństwa (VSSE), Belgii podstawowej cywilnej agencji wywiadowczej. Agencja powiedziała, że ​​jest współautorem raportu z General Intelligence and Security Service (GISS), która jest główną wojskową służbą wywiadowczą Belgii. Dokument ostrzega, że ​​polityczni ekstremiści szerzą dezinformację - niektóre z nich są wytwarzane i dystrybuowane online przez zagraniczne agencje wywiadowcze - które propagują bezpodstawne teorie spiskowe. Dezinformacja ma na celu zwrócenie grup ludzi przeciwko sobie, podważenie stanu i szerzenie nienawiści wobec ekspertów medycznych.

Raport podaje, że jednym z najbardziej aktywnych dystrybutorów dezinformacji jest brukselska strona światowego anarchistycznego portalu Indymedia. Wcześniej w tym miesiącu posty na stronie zachęcały Belgów do popełnienia aktów przemocy wymierzonych w funkcjonariuszy policji oraz do sabotażu infrastruktury, takiej jak telekomunikacja, która może zakłócać pracę służb ratowniczych i innych pracowników ratowniczych. Wpisy na stronie również zachęcały czytelników do szybkiego działania „podczas gdy organy ścigania są zajęte” pandemią.

Grupy skrajnie prawicowe są również aktywne w rozpowszechnianiu dezinformacji w Internecie, zgodnie z raportem VSSE / GISS. Na przykład grupa nacjonalistyczna nazywająca się Rycerzami Flandrii promuje teorie spiskowe łączące COVID-19 ze szczepionkami przeciw grypie. Inne grupy opublikowały informacje, twierdząc, że muzułmanie zostali poinstruowani przez osoby religijne, aby „kaszlały w twarz niewiernym”. Niektóre skrajnie prawicowe grupy twierdzą, że środki ochrony osobistej są celowo ograniczane w ramach tajnego rządowego planu zastraszania ludności i eksterminacji osób starszych.

Wreszcie, niewielka liczba grup „skrajnie prawicowych” rozpowszechnia wiadomości, które krytykują zachodnie reakcje na pandemię koronawirusa i chwalą wysiłki rosyjskiego rządu na rzecz walki z tą chorobą. Wśród nich jest nowa organizacja znana jako „Squadra Europa”, która ma oddziały w kilku krajach europejskich, w tym w Belgii, podał raport.

1 komentarz:

  1. Jedno jest pewne świat się zmienia, a ludzie odwracają się od pieniądza gotówkowego. Niedawno byłem świadkiem rozmowy starszej pani, która odbiera emeryturę w banku w gotówce. Ta pani usłyszała w banku coś w takim stylu: "takich klientów strach obsługiwać. Pani sobie kartę załatwi, gotówka co za zacofany człowiek" - taki tekst w baku. To smutne i przerażające.

    Pracownicy banków chyba nie pojmują, że im więcej klienci będą płacić kartą i korzystać z internetu, tym mniej pracowników będą potrzebowały banki. Wiele banków zamyka swoje oddziały, ponieważ ich klienci załatwiają wszystkie sprawy przez internet, a co za tym idzie nie muszą już korzystać z pomocy pracownika w banku.

    Likwidacja gotówki to poważny cios dla naszej prywatności. Sex Shop, bar ze striptizem, wódka w monopolowym, książki o zdrowiu (jeśli ktoś np. choruje na raka) - są miejsca i produkty przy których "zakupy kartą" byłby zbyt wstydliwe. Zakupy kartą są odnotowane na wyciągu, a więc bank gdzie, kiedy i ile pieniędzy wydałem. Informacje te będą zapisane na wyciągach (na papierze i w wersji elektronicznej w systemie) przez wiele lat, może przez dekady.

    Odejście od gotówki to oczywiście tylko jedna za zmian. Obecna pandemia sprawiła, że ludzie zaczęli się bardziej pilnować, myć ręce, ogólnie bardziej dbać o higienę i zdrowie. To akurat pozytywna zmiana. W ludziach zaczęła się budzić zdrowotna świadomość, zaczynają pojmować jak ważne jest dbanie o zdrowie.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf