wtorek, 21 kwietnia 2020

Pentagon ostrzega przed kryzysem

Raport Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych ostrzegał przed niebezpieczeństwem globalnego kryzysu spowodowanego przez „nową chorobę układu oddechowego”. Istnienie badania z 2017 roku zwiększa narastający sceptycyzm wobec powtarzających się zapewnień Prezydenta Donalda Trumpa, że pandemia koronawirusa „oślepiła świat” i „wyszła znikąd”.


Raport 103-stronicowy zatytułowany USNORTHCOM Plan Branch 3560: pandemia grypy i chorób zakaźnych Response i został przedstawiony do kierownictwa siedzibie US Northern Command w styczniu 2017. Omawia możliwych przyczyn jest „klinicznie ciężka pandemia” i nakreśla powikłania, które mogą powodować na całym świecie. Proponuje także szereg możliwych reakcji amerykańskiego wojska na taki kryzys. Projekt raportu został opublikowany online przez The Nation na początku tego miesiąca. Amerykański magazyn informacyjny powiedział, że uzyskał raport od „urzędnika Pentagonu, który poprosił o anonimowość, aby uniknąć odwetu zawodowego”.

Badanie Departamentu Obrony opiera swoją analizę na danych uzyskanych z ostatnich pandemii, takich jak koronawirus Syndromu Bliskiego Wschodu z 2012 r. (Koronawirus MERS) i inne. Omawia „zakażenia koronawirusem” i ostrzega, że ​​„najbardziej prawdopodobnym i znaczącym [pandemicznym] zagrożeniem jest nowa choroba układu oddechowego, szczególnie nowa choroba grypy”. Raport następnie opisuje niedobory zaopatrzenia medycznego, które byłyby spowodowane pandemią koronawirusa. Robi to z zadziwiającą dokładnością, która odzwierciedla sytuację, w której obecnie znajdują się Stany Zjednoczone z powodu COVID-19. Na przykład stwierdza, że ​​globalna „konkurencja i niedobór zasobów obejmie […] niefarmaceutyczne medyczne środki zaradcze”, mianowicie maski medyczne, rękawice i inny sprzęt ochrony osobistej potrzebny pracownikom służby zdrowia.

Ostrzega również, że poważne niedobory sprzętu medycznego będą hamowane przez nieodpowiednie wsparcie logistyczne i będą miały „znaczący wpływ na globalną siłę roboczą”. Ponadto badanie Pentagonu wydaje się przewidywać „światową konkurencję” dla respiratorów i innych zaawansowanych technologicznie urządzeń medycznych związanych z oddziałami intensywnej terapii, a także niedobór łóżek szpitalnych. Złowrogo stwierdza, że ​​„nawet najbardziej uprzemysłowione kraje będą miały niewystarczającą liczbę łóżek szpitalnych”, aby pomieścić liczbę osób, które będą musiały zostać hospitalizowane z powodu zakażenia wirusem.

Dwa tygodnie temu „ The Washington Post” poinformował, że od stycznia tego roku amerykańska społeczność wywiadowcza wielokrotnie ostrzegała Biały Dom przed „wirusem, który wykazał cechy pandemii otaczającej kulę ziemską”, wymagając „szybkiego działania w celu jej powstrzymania”. Artykuł cytował „urzędnika amerykańskiego, który miał dostęp do raportów wywiadowczych” na temat koronawirusa, który powiedział, że „system miga na czerwono” w styczniu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf