środa, 13 maja 2020

ISIS działa ostro w sieciPonieważ państwo islamskie nadal przenosi swoją działalność online z powodu pandemii koronawirusa, grupa opublikowała pierwszy numer nowego magazynu o cyberbezpieczeństwie, którego celem jest pomoc członkom w uniknięciu nadzoru. Państwo Islamskie, znane wcześniej jako Islamskie Państwo Iraku i Syrii, zawsze działało online. Ale pandemia COVID-19 skłoniła ją do zwiększenia objętości i intensywności pracy online z dwóch powodów: po pierwsze, aby chronić swoich członków przed wirusem; po drugie, w celu rekrutacji młodych ludzi, którzy spędzają więcej czasu w Internecie w wyniku blokad mających miejsce na całym świecie.

Podczas tej zmiany w środowisku internetowym Państwo Islamskie opublikowało pierwszy numer czegoś, co wydaje się być nowym magazynem o cyberbezpieczeństwie. Weteran reporter Bridget Johnson, obecnie redaktor naczelny „Homeland Security Today”, powiedział wcześniej w tym tygodniu, że 24-stronicowy magazyn zatytułowany jest „ Supporter Security” i jest opublikowany w dwóch wersjach, jednej w języku arabskim i jednej w języku angielskim.

Johnson informuje, że nowy magazyn jest produkowany przez Electronic Horizons Foundation (EHF), skrzydło informatyczne Państwa Islamskiego. Od momentu pojawienia się w 2016 r. EHF podjęło się działania „jako swego rodzaju dział pomocy technicznej”, aby pomóc zwolennikom Państwa Islamskiego uniknąć śledzenia i nadzoru online przez agencje stanowe, mówi Johnson. W inauguracyjnym ogłoszeniu EHF wezwała zwolenników Państwa Islamskiego do „zmierzenia się z elektroniczną inwigilacją” i edukowania się na temat „niebezpieczeństw Internetu”, aby „nie popełnili błędów bezpieczeństwa, które mogą prowadzić do ich bombardowania i zabijania”.

Od momentu powstania EHF publikuje cotygodniowy „biuletyn cyberbezpieczeństwa”, mówi Johnson, który składa się z kilku linków do opowiadań związanych z cyberbezpieczeństwem publikowanych w głównie anglojęzycznych punktach technologicznych. Biuletyn niewiele różni się od podobnych wiadomości e-mail wysyłanych przez stroje korporacyjnego cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Ale nowy magazyn EHF wydaje się być na zupełnie innym poziomie. Zawiera artykuły, które popierają zwolenników Państwa Islamskiego w technicznych szczegółach bezpieczeństwa smartfonów. Przypomina im też, aby używali komputerów stacjonarnych zamiast tabletów lub telefonów komórkowych do prowadzenia działalności związanej z terroryzmem.

W krótkim artykule wstępnym czasopismo przypomina czytelnikom, że „znajdują się w zaciętej wojnie”, w której rozwój technologiczny jest „prowadzony przez politeistów” - termin dżihadyści salafici używają w odniesieniu do ludzi, których klasyfikują jako niewierzących i heretyków. W innym artykule wzywa się wolontariuszy z Państwa Islamskiego do unikania „koszmaru” bezpieczeństwa, jakim jest system operacyjny Windows, ponieważ gromadzi zbyt dużo danych użytkowników. Zamiast tego zachęca się ich do korzystania z alternatywnych systemów operacyjnych, takich jak Whonix, Tails lub Qubes. Istnieje nawet instrukcja krok po kroku, jak zainstalować system operacyjny Whonix na komputerze osobistym.W kolejnym artykule magazyn instruuje wolontariuszy Państwa Islamskiego, aby unikali „złych praktyk bezpieczeństwa”, takich jak przeglądanie Internetu bez korzystania z oprogramowania anonimowego lub pobieranie aplikacji z niezaufanych źródeł. Przypomina również czytelnikom, aby zawsze szyfrowali komunikację i chronili bezpieczeństwo swoich urządzeń pamięci, nawet jeśli nie są one podłączone do Internetu. Artykuł kończy się krótkim przypomnieniem: nie używaj prawdziwych danych podczas otwierania kont w mediach społecznościowych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf