środa, 20 maja 2020

Popularna aplikacja używana do śledzenia ruchów personelu wojskowego i wywiadowczegoBadacze byli w stanie odkryć tożsamość i śledzić ruchy personelu wojskowego i wywiadowczego za pomocą informacji wizualnych i geolokalizacyjnych znalezionych w popularnej aplikacji na smartfony dla miłośników piwa. Odkryte informacje obejmowały adresy domowe personelu rządu Stanów Zjednoczonych, z których niektórzy pracowali w tajnym ośrodku Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA).

Ta aplikacja lub „aplikacja” to Untappd, która jest prawdopodobnie najpopularniejszą platformą społecznościową dla miłośników piwa w Stanach Zjednoczonych i większości krajów Europy Zachodniej. Uważa się, że aplikacja ma ponad 8 milionów użytkowników na całym świecie, z których wielu służy w siłach zbrojnych lub agencjach wywiadowczych. Niektórzy użytkownicy mogą oceniać piwa, dzielić się recenzjami browarów i barów, publikować zdjęcia i omawiać swoje odkrycia z innymi użytkownikami.

Na początku tego tygodnia zespół naukowców pracujących dla śledczej strony Bellingcat powiedział, że informacje wizualne i geolokalizacyjne zebrane od użytkowników Untappd zagrażają przemieszczeniom i miejscu pobytu personelu wojskowego i wywiadowczego, który korzystał z aplikacji.

Wiele informacji zebrano poprzez monitorowanie aktywności użytkowników aplikacji w barach lub browarach zlokalizowanych w pobliżu znanych obiektów należących do agencji wywiadowczych lub wojska - w tym Pentagonu. W jednym przypadku ruchy poszczególnych użytkowników zostały prześledzone od jego domu do eksperymentalnego treningu sił zbrojnych (AFETA). AFETA, znana jako Camp Peary, jest placówką Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, która podobno jest domem treningowym CIA.

W innych przypadkach zdjęcia piw zamieszczane przez użytkowników Untappd zawierały fragmenty identyfikatorów pracowników rządu USA, poufne lub tajne dokumenty, a nawet karty kredytowe i inne dane osobowe. Dane zebrane z aplikacji mogłyby zostać wykorzystane łącznie do stworzenia profili podróży i nawyków użytkowników, w tym miejsca pracy i zamieszkania personelu wojskowego i wywiadu, powiedział Bellingcat.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf