piątek, 30 kwietnia 2021

„Poważna sprawa” - Wycieki podziemnych zbiorników na odpady jądrowe w stanie WaszyngtonWedług komunikatu prasowego Departamentu Ekologii stanu Waszyngton z podziemnego zbiornika do przechowywania odpadów jądrowych w południowo-wschodnim stanie Waszyngton wyciekają odpady radioaktywne do ziemi .


Szacuje się, że 75-letni zbiornik o nazwie B-109 w Rezerwacie Jądrowym Hanford przecieka dziennie 3,5 galona, ​​czyli około 1300 galonów materiału radioaktywnego rocznie. Zbiornik zawiera około 123 000 galonów radioaktywnych odpadów z czasów, gdy w całym Projekcie Manhattan budowano bomby atomowe.

"Rezerwat atomowy Hanford" to wycofany z eksploatacji obiekt do produkcji energii jądrowej zarządzany przez rząd federalny na rzece Columbia w hrabstwie Benton. Obiekt znajduje się około czterech godzin jazdy na wschód od Portland.

„Ten wyciek zwiększa szacunkowo milion galonów odpadów ze zbiorników znajdujących się już w glebie na terenie zakładu w Hanford” - powiedział Watson. „Podkreśla to krytyczną potrzebę zasobów, aby rozwiązać problem starzejących się zbiorników Hanford, które z czasem będą nadal ulegać awarii i przeciekać”.

Pomimo wycieku Watson powiedział:


„Na podstawie informacji, które posiadamy w tej chwili, wyciek nie stwarza bezpośredniego zwiększonego ryzyka dla pracowników ani społeczeństwa, ale zwiększa ciągłe zagrożenie dla środowiska w Hanford”.

Ten nowy wyciek wywiera dodatkową presję na ustawodawców s Kapitolu, aby włączyli zwiększone fundusze na oczyszczanie jądrowe.

Od epoki atomowej w latach czterdziestych-sześćdziesiątych XX wieku odpady nuklearne, produkt uboczny broni atomowej lub więcej prądu, odpady jądrowe z reaktorów jądrowych, zakładów przetwórstwa paliw, szpitali i obiektów badawczych, muszą być składowane w podziemnych obiektach. Wydaje się, że powracający temat problemów związanych ze składowaniem rozwija się, ponieważ konstrukcje zbudowane dziesiątki lat temu w celu zatrzymania rozkładu odpadów w czasie, umożliwiając przesypywanie się odpadów do lokalnego ekosystemu.

Era atomowa zniszczyła ekosystem mikroskopijnymi cząsteczkami materiału radioaktywnego wciąż wykrywanymi między innymi w miodzie.

Ponieważ miliarder Bill Gates próbuje przeforsować nową erę atomową jako źródło „zielonej energii” - jest prawdopodobne, że wzrost ilości odpadów będzie nadal grzebany w podziemnych zbiornikach, aby przyszłe pokolenia miały z nim problm...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf