sobota, 3 kwietnia 2021

Czy powinniśmy nawiązać kontakt z Obcymi? Znany fizyk nie pozostawia nas bez złudzeń...Gdy znajdziemy oznaki obcego życia (no cóż, jeśli ) będziemy musieli zmierzyć się z nowym pytaniem, zakładając, że nie wykonali pierwszego kroku: czy powinniśmy nawiązać kontakt?

Znany fizyk Michio Kaku przez lata jasno wyrażał się na ten temat, stwierdzając, że wierzy, że znajdziemy obce życie, a jeśli to zrobimy, powinniśmy uważać na nawiązanie kontaktu. W nowym wywiadzie dla The Guardian poszedł dalej, nazywając to „okropnym pomysłem”.
„Wkrótce będziemy mieli teleskop Webba na orbicie i będziemy mieli tysiące planet do obejrzenia i dlatego uważam, że szanse na kontakt z obcą cywilizacją są dość duże” - powiedział w publikacji .


„Są moi koledzy, którzy uważają, że powinniśmy się z nimi skontaktować. Myślę, że to okropny pomysł. Wszyscy wiemy, co stało się z Montezumą, kiedy poznał Cortésa w Meksyku setki lat temu”.
Dla tych, którzy nie wiedzą, siły hiszpańskie - dowodzone przez Cortésa - mordowały nieuzbrojonych Azteków, aż „ krew wojowników płynęła jak woda ”, co nie brzmi jak idealny rezultat pierwszego kontaktu z obcym życiem. Kaku rozwinął tę ideę w przeszłości, wyjaśniając, że chociaż wierzy, że obce życie będzie przeważnie pokojowe nastawione do mieszkańców Ziemi, to i tak należy mieć na uwadze olbrzymie różnice. Nowa cywilizacja może być znacznie bardziej rozwinięta od naszej.
„Nie możemy ryzykować” - powiedział w 2018 roku . „Nie powinniśmy próbować "obwieszczać" naszego istnienia obcym istotom w kosmosie, ponieważ nie znamy ich intencji”.

Uważa, że ​​niebezpieczeństwo nie polega na tym, że kosmici będą „źli” , ale bardziej, że w ogóle mogą się o nas nie troszczyć. Porównał naszą pozycję we wszechświecie do pozycji jelenia w lesie. Podczas gdy myśliwi w lesie stanowią zagrożenie dla jeleni, prawdziwe zagrożenie pochodzi ze strony deweloperów, którzy mogą wybrukować las i zniszczyć jego środowisko.

„W rzeczywistości, jeśli przeczytasz powieść Wojna światów, Marsjanie w nowatorskiej powieści HG Wellsa nie byli źli w tym sensie, że chcieli nas torturować i czynić ludzkości różne barbarzyńskie rzeczy” - dodał. "Nie, po prostu byliśmy na ich drodze."

2 komentarze:

  1. ja nie wierze na kontakt z obca cywilizacja w naszym wszechswiecie. wierze ze obcy sa jedynie w swiatach alternatywnych. w innych rzeczywistosciach, wymiarach, ktore musimy dopiero odkryc

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pełna zgoda tylko ze ci obcy to de facto demony, a te alternatywne światy i wymiary to iluzja przez nich wykreowana! Nad wszystkim czuwa Pan Bóg...

      Usuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf