piątek, 17 czerwca 2016

Gdyby twój mózg mógł zeznawać w sądzie. Jakie fakty usłyszeliby przysięgli?

Wyobraźmy sobie, że nasz mózg jest w stanie przekazać wszystkie informacje jakie zarejestrował w trakcie wydarzenia. Przekazywanie takich informacji wydaje się być możliwe i całkowicie proste. Niestety każdy kto miał styczność z prawem wie, że pamięć bywa zawodna a szczegóły, o których się zapomina bywają bardzo istotne dla sprawy.


Debata, którą poniżej można obejrzeć dotyczy możliwości mózgu. Sposobu jego funkcjonowania i co najważniejsze możliwości jakie daje. I choć z roku na rok wiedza na temat sposobu funkcjonowania niezbędnego do życia narządu jest co raz większa to i tak prowadzone są coraz bardziej zaawansowane badania. Ich wyniki nie rzadko mają wpływ na kształtowanie się prawa. Czy możliwe jest zatem rozszyfrowanie wspomnień w taki sposób aby stwierdzić jakie intencje miał przestępca? Jak będą wyglądać rozprawy sądowe jeżeli będziemy mieć dostęp do takiej wiedzy?
2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Hipnoza może byś maksymalnie sugestywna, jeżeli psychiatra ją odpowiednio poprowadzi. Dlatego takie rozwiązanie, chociaż jeszcze niemożliwe w realizacji teoretycznie byłoby lepsze.

      Usuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf