czwartek, 23 czerwca 2016

Dlaczego wszyscy tak bardzo boją się Brexitu?

Wyniki referendum będą znane w ciągu doby. Wielu sceptyków jeszcze kilka miesięcy temu mówiło, że nie dojdzie do samego głosowania. Dla wielu osób perspektywa wyjścia z Unii jednego z najstarszych jej członków wydawała się niemożliwa. Nie mówiąc już o konsekwencjach jakie niesie za sobą Brexit. Dlaczego wszyscy tak bardzo obawiają się wyjścia UK z UE?


Kilka faktów z przebiegu ewentualnej ucieczki. Londyn będzie mieć rok czasu na podpisanie poszczególnych porozumień handlowych z państwami Unii jak i pozostałymi w świecie. Dlaczego? Ponieważ większość dotychczasowych porozumień była w dużej mierze sterowana z poziomu Brukseli. Przykładem prężnie działającej gospodarki poza Unią Europejską jest Szwajcaria.
Wielu z obywateli Wielkiej Brytanii wyraziło chęć głosowania po informacjach jakie docierały z Brukseli. Pamiętajmy, że UK nie chciało przyjmować tak dużej ilości imigrantów do jakich przymuszały ich Niemcy i Francja.

Kolejną kwestią, która spędza sen z powiek politykom jest istota samej Unii. Wiele osób twierdzi, że wyjście Wielkiej Brytanii, może być początkiem jej rozpadu. Innym czynnikiem przyczyniającym się do upadku jest zachwianie gospodarki walutowej. Po udanym Brexicie można spodziewać się mocnych spadków wartości euro i funta.  Co więcej może dojść do upadku całej strefy euro, którą najbardziej odczują kraje objęte ryzykiem niewypłacalności takie jak Hiszpania, Włochy, Grecja. Do momentu pełnej stabilizacji możliwym jest spadek wartości obu walut. Wraz z obniżką wartości walut zaniżone mogą zostać prognozy agencji ratingowych. W połączeniu z możliwym kryzysem ekonomicznym w Stanach Zjednoczonych możemy się spodziewać bardzo niestabilnej sytuacji gospodarki globalnej. 

Wyniki referendum już jutro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf