wtorek, 7 czerwca 2016

ISIS i absurdalne mandaty - jak szukać gotówki w kieszeniach obywateli?

100 dolarów mandatu za nie zamknięcie drzwi wejściowych do domu? Zgoliłeś brodę? Płacisz 50 dolarów. Totalnie absurdalne mandaty jakie są stosowane w regionach opanowanych przez ISIS. O bardzo ciężkich warunkach w jakich żyją muzułmanie pod kloszem władzy terrorystów wiemy sporo. Coraz więcej informacji szczegółowych do nas dociera. I tak między innymi DailyMail podając się na własne źródła informuje o nowym sposobie gromadzenia zasobów finansowych. Według źródła, ISIS brakuje środków. Stąd wprowadzane są mandaty za przewinienia dla nas zupełnie absurdalne. 

Co więcej obiektem nacisków stali się również mężczyźni. Za brak pokaźnego zarostu lub jego całkowity brak płaci się grzywnę w wysokości 50 dolarów. Pamiętajmy, że wartość 50 dolarów w regionach objętych konfliktem jest znacznie wyższa niż w Polsce. Kobiety natomiast mogą zostać zmuszone do zapłacenia 25 dolarów jeżeli ich okrycie będzie nadmiernie opinać ciało. Opłata przed którą się nie ucieknie to jednorazowy podatek jaki zobowiązani są byli pracownicy rządu syryjskiego lub irackiego. Opłata za pracę dla wcześniejszego według terrorystów reżimu wynosić może nawet 2500 tysiąca dolarów. Jego wysokość uzależniona jest od wcześniejszego stanowiska. 

Opodatkowanie obywateli dotychczas było świetnym sposobem pozyskiwania środków niezbędnych do funkcjonowania armii. Obecnie ISIS zaczyna mieć coraz większe problemy. Kolejne regiony są powoli odbijane z rąk terrorystów, stąd według ekspertów zwiększa się nacisk na obywateli. Dotychczas podatki obejmowały znaczną część dochodów Państwa Islamskiego. 

źródło: dailymail.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf