piątek, 10 czerwca 2016

Jakie będą konsekwencje Brexitu.

Codziennie media Wielkiej Brytanii informują o nastrojach obywateli. Referendum w sprawie Brexitu zbliża się coraz większymi krokami i najwięksi spekulanci nie są pewni jego wyniku. Jakie będą konsekwencje wyjścia tego państwa z Unii Europejskiej?


Opuszczenie Unii może się wiązać z daleko idącymi zmianami. Konsekwencje będą widoczne w pogłębiających się separatyzmach Szkocji i Irlandii Północnej. Czego naturalną koleją rzeczy mogą być kolejne referenda niepodległościowe w Szkocji i Ulsterze. 

Oderwanie się od Unii pozwoli jednak na minimalną zmianę polityki społecznej uwalniając Albion od uciążliwych składek. Pozwoli również na ochronę przed procesami migracyjnymi, które od dawna zmieniają Wyspy w ochronę dla mniejszości. Odciąży to na krótki okres gospodarkę kraju, nie likwidując przy tym realnych społecznych napięć. 

Wyjście z Unii stanie się pewnego rodzaju również precedensem, z którego możliwe że chętnie skorzystają inne państwa członkowskie. Zwłaszcza w obliczu apogeum problemów z imigrantami z Bliskiego Wschodu. Po pozytywnym referendum zachwiana gospodarka unijna i słabnąca waluta euro stanie się powodem do kolejnych ruchów dzielących państwa członkowskie. 

1 komentarz:

  1. (...)Konsekwencje będą widoczne w pogłębiających się separatyzmach Szkocji i Irlandii Północnej.(...)

    Chyba Pan jest nie na czasie... IRA uaktywniła się już 2014, w którym to dokonała ok. 20 zamachów terrorystycznych.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf