poniedziałek, 28 grudnia 2020

Chińska kontrola nad pieniądzem: internetowe kasyna wielkimi pralniami pieniędzy cz. 2

Witryny hazardowe zazwyczaj do prania funduszy graczy używają tak zwanych „platform z punktami biegowymi”, aby płatności wyglądały na legalne . W celu zdeponowania środków środków, gracz korzysta z linku do płatności w witrynie, która łączy się z platformą punktów roboczych. Zarejestrowany członek platformy „zbiera zamówienia” i przesyła środki za pomocą kupionego lub pożyczonego konta bankowego innej osoby. Następnie pieniądze są przesyłane do zagranicznej witryny hazardowej. Platformy pobierają prowizję od 2,5% do 4% od transakcji, a członkowie otrzymują obniżkę od 1% do 2%, według policji.

Chińskie media społecznościowe, takie jak WeChat i Weibo, często zawierają reklamy rekrutujące pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Wiele z tych reklam jest publikowanych na platformach punktowych, które płacą każdemu rekrutowanemu członkowi 500–1000 juanów za ich numery identyfikacyjne, karty bankowe, numery telefonów komórkowych i osłonę USB banku, która jest narzędziem zabezpieczającym, które wygląda podobnie do lampy błyskowej dysk i działa jako tarcza chroniąca pieniądze użytkownika w bankowości internetowej. Jeśli można podać więcej informacji, takich jak pozwolenie na prowadzenie działalności, pieczęć biznesowa, firmowe konto bankowe i osłona USB, cena może wzrosnąć do 1500–2000 juanów za cały zestaw.

Dla niektórych młodych bezrobotnych z mniejszych miast i obszarów wiejskich szansa na wygenerowanie 1000 juanów z dzierżawy rachunków bankowych lub kodów QR jest dużą pokusą, powiedział pracownik firmy zajmującej się procesem płatności. Im więcej transakcji przechodzi przez ich konta, tym więcej mogą zarobić na prowizjach. Oczywiście grozi im areszt za udział w nielegalnych działaniach. W czerwcu policja w południowo-zachodniej prowincji Guangxi zniszczyła transgraniczną operację hazardową online, w ramach której 30 miliardów juanów zostało przekazanych za pośrednictwem platform z punktami biegowymi

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf