wtorek, 21 września 2021

Amazon instaluje kamery ze sztuczną inteligencją. I kara kierowców za błędy, których nie popełnili

 Jak donosi magazyn Vice kierowcy dostarczający Amazon twierdzą, że kamery monitorujące zainstalowane w ich furgonetkach spowodowały, że stracili dochody z przyczyn od nich niezależnych.

Na początku 2021 r. Amazon zainstalował kamery zasilane sztuczną inteligencją w samochodach dostawczych w jednym ze swoich magazynów w Los Angeles. Derek, kierowca dostawczy w zakładzie, powiedział, że kamera w jego furgonetce zaczęła niesłusznie karać go za każdym razem, gdy odcinały go samochody, co jest codziennością w ruchu ulicznym w Los Angeles.

„Zachowaj bezpieczną odległość” – mówiła kamera zainstalowana nad jego siedzeniem, gdy odciął go samochód. Te dane zostaną wysłane do Amazon i zostaną wykorzystane do oceny jego wyników w tym tygodniu i ustalenia, czy otrzymał premię.

„Za każdym razem, gdy muszę skręcić w prawo, to się nieuchronnie dzieje. Samochód odcina mnie, żebym wjechał na mój pas, a kamera, tym naprawdę dystopijnym, mrocznym głosem robota, krzyczy na mnie” – powiedział Motherboard Derek, który poprosił o zachowanie anonimowości, ponieważ obawiał się zemsty ze strony Amazona. „To takie niepokojące . To denerwujące, kiedy nic nie zrobiłem”.

W lutym Amazon ogłosił, że zainstaluje kamery wyprodukowane przez start-up Netradyne z branży sztucznej inteligencji w swoich samochodach dostawczych marki Amazon jako „innowację” mającą na celu „zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom”. W tym miesiącu Amazon wyposażył w tę technologię ponad połowę swojej floty dostawczej w całym kraju.

Kamera Netradyne, która wymaga od kierowców Amazon podpisania formularzy zgody w celu udostępnienia swoich danych biometrycznych, ma cztery obiektywy, które rejestrują kierowców, gdy wykryją „zdarzenia”, takie jak zbyt bliskie podążanie za innym pojazdem, naruszenia znaków stopu i świateł ulicznych oraz rozproszenie uwagi podczas jazdy.

Gdy kamera wykryje „zdarzenie”, przesyła nagranie do interfejsu Netradyne dostępnego dla Amazon i jego firm dostawczych, aw niektórych przypadkach głos robota mówi do kierowcy: „jazda w rozproszeniu” lub „utrzymuj bezpieczną odległość”.

Za każdym razem, gdy kamera zarejestruje zdarzenie, materiał filmowy jest przesyłany do systemu, nagrywany i wpływa na wynik, jaki kierowcy otrzymują pod koniec tygodnia za bezpieczną jazdę.

W przypadku wielu kierowców Amazon te wyniki wydajności określają, czy otrzymują tygodniowe premie, nagrody i dodatkowe wynagrodzenie.


1 komentarz:

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf