poniedziałek, 27 września 2021

Facebook blokuje relacje na żywo z australijskich protestów pomarańczowych kamizelek

Wzorem francuskich pierwowzorów również w Australii zaczęły się fale protestów tamtejszych "pomarańczowych kamizelek", jednak zdaniem ich przedstawicieli Facebook celowo uniemożliwia aktywistom transmitowanie protestów na żywo.

Melbourne przez cały tydzień było wstrząśnięte niepokojami po tym, jak związek zawodowy pracowników budowlanych zażądał, aby wszyscy pracownicy otrzymali przymusową szczepionkę lub stracili pracę. 

Robotnicy budowlani, którzy sprzeciwiają się nowym ograniczeniom, ujawnili swoje stanowiska w protestach, które nasiliły się w ostatnich dniach.

Po tym, jak rząd zamknął herbaciarnie w miejscach pracy, niektórzy pracownicy robili w piątek przerwy na lunch na zewnątrz. Ustawiają stoły i plastikowe krzesła na wielu skrzyżowaniach w centrum Melbourne, blokując drogi i wstrzymując ruch.

W poniedziałek ludzie zebrali się przed siedzibą znaczącej Unii Budownictwa, Leśnictwa, Morskiej, Górniczej i Energetycznej, aby zaprotestować przeciwko mandatowi, skandując i krzycząc przed próbą szturmu na budynek.

W wyniku protestów dochodziło do starć z policją.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf