poniedziałek, 20 września 2021

Kamery w samochodzie - koniec z prywatnościa!

Skończyły się czasy prywatności we własnym samochodzie. Obecnie nawet we własnym aucie znajdują się kamery, których zadaniem jest monitorowanie kierowcy w każdym momencie. Według pierwotnych założeń mają to robić, by sprawdzać czy kierowca przypadkiem nie zaśnie, ale w praktyce owe kamery wychwytują wszystko. 


Jak pisze Gizmodo, Naukowcy z Instytutu Fraunhofera opracowali teraz inteligentny system kamer samochodowych, który może „dokładnie określić, co robi kierowca”.

Już teraz kamera jest przedstawiana  jako narzędzie „potencjalnie poprawiające bezpieczeństwo funkcji jazdy półautonomicznej” i funkcja, która może pomóc kierowcom pojazdów półautonomicznych zwracać uwagę na drogę.

„Odwołanie” tych punktów skłoniło Instytut Optroniki, Technologii Systemowych i Eksploatacji Obrazu im. szczegóły dla systemu, aby odgadnąć, co robi kierowca. System może określić, na przykład, kiedy kierowca popija kawę lub patrzy na telefon.

Pojazd może wtedy określić, czy kierowca jest skupiony, a jeśli nie, wówczas półautonomiczny system do określi stopień jego rozproszenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf