piątek, 27 września 2013

Francuski wizjoner ujawniony!

Umieszczone blisko dwa lata temu nagranie rozmowy z przepowiadającym przyszłość mężczyzną obejrzało już blisko milion widzów. Czy mamy do czynienia z mistyfikacją?


Stali czytelnicy tego bloga być może pamiętają wpis ze stycznia 2012 roku prezentujący nagranie rozmowy z tajemniczym francuskim wizjonerem, który w mającym pochodzić z 1980 roku nagraniu opowiada o tym co zdarzy się w najbliższej przyszłości, przepowiadając między innymi wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu czy też upadek ZSRR.

Film już wówczas budził podejrzenia, zwracałem uwagę między innymi na fakt, że konto na którym film został opublikowany istniało zaledwie kilka dni i wyglądało to tak jakby autor założył je specjalnie żeby załadować to nagranie. Z drugiej jednak strony wystrój pokoju, strój mówiącego, przedmioty znajdujące się wokół a także charakterystyczny dla nagrań z taśm wideo pasek na dole ekranu zdają się potwierdzać autentyczność materiału. Mimo to jednak pod filmem od tego czasu zgromadziła się ogromna ilość negatywnych, choć rzadko kiedy merytorycznych, komentarzy utrzymujących, że jest ono fałszywe. 
 
W końcu jednak jeden z internautów dokładnie analizując film zwrócił uwagę na jeden istotny szczegół - otóż przy dużym powiększeniu tuż za mówiącym, wśród płyt winylowych znajduje się również plastikowe pudełko na płyty CD! Jak wskazuje autor filmu, płyty CD wprowadzono do powszechnego użytku dopiero w 1981 roku, a zatem nagranie nie może pochodzić z 1980. Z drugiej jednak strony pozwólmy sobie na jeszcze dalsze wątpliwości - płyty CD pojawiły się na rynku w roku 1981, ale czemu by jakiś próbny egzemplarz nie mógłby trafić do rąk naszego francuskiego bohatera? Co myślicie na ten temat?


3 komentarze:

 1. Gdzie ten cały film można zobaczyć, na YT???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.youtube.com/watch?v=ZAIQJmE75vg&feature=player_embedded

   Usuń
 2. Czy ten "wizjoner" był znany z innych przepowiedni? Poza tym jeśli film jest prawdziwy to należałoby się zastanowić co jest źródłem wiedzy "wizjonera". Jak to jest w "Dezyderacie" z Baltimore: "bądź ostrożny w interesach na świecie bowiem pełno oszustwa".

  xxx

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf