czwartek, 10 marca 2016

Przeciek dokumentów ISIS - wśród bojowników Amerykanie i Brytyjczycy.

Niemiecki wywiad przechwycił 22 000 dokumentów dotyczących ISIS. Informacje w nich zawarte to między innymi dane bojowników, wśród których tylko dotychczas znaleziono informacje o kilku Amerykanach i co najmniej dwunastu Brytyjczykach, którzy zasilają szeregi ekstremistów. 

Ogromną ilość dokumentacji stanowią kwestionariusze rekrutów i dane obecnych bojowników. Szczegółowe kwestionariusze zawierają takie informacje jak grupa krwi i odpowiedzi na pytanie dotyczące doświadczenia w uczestniczeniu w świętej wojnie lub określenie gotowości do misji samobójczych. 

Niemiecki minister do spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere potwierdza, że dokumenty są prawdziwe i ułatwiają one szybsze wyszukanie tych, którzy chcą powrócić z Syrii. Co więcej minister zwrócił uwagę, że dokumenty pozwalają na lepsze zrozumienie struktur leżących u podstaw tej organizacji terrorystycznej. 

Dokumenty napisane są w języku arabskim, opieczętowane logo ISIS zawierają również szczegółowe informacje dotyczące 16 brytyjskich myśliwców, czterech z USA i sześciu z Kanady, a także rekrutów z Niemiec i Francji. Agencja wywiadowcza informuje, że z ponad 22 tysiące nazwisk z których około 1700 to osoby z krajów tj. : Egipt, Arabia Saudyjska, Tunezja. Jednocześnie zwracają uwagę na to, że prawdopodobnie około 700 w sumie Brytyjczyków wkroczyło w okresie wymienionym w dokumentach do ISIS. Niektóre media podają, że wśród nazwisk dotychczas nieznanych znajdują się rekruci z 51 krajów.


źródło: theguardian.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf