poniedziałek, 28 marca 2016

Kiedy nastąpią nowe ataki ISIS? Czy Polska jest kolejnym celem ISIS?

Według Associated Press, od 400-600 terrorystów ISIS zostało wysłanych do Europy. Ich celem są przypadkowe maksymalnie krwawe ataki, w wyniku których ma zginąć maksymalnie jak największa ilość osób.

źródło: independent.co.uk

Media i społeczeństwo żyją wydarzeniami z zeszłego tygodnia. Większość krajów Europejskich wprowadziła stan wyjątkowy. Na ulicach w wielu krajach pojawiła się większa ilość patroli. Co intrygujące na dzień po atakach w Brukseli w internecie pojawiły się nowe propagandowe filmiki ekstremistów. Prawdopodobnie były one wcześniej zamieszczane, w formie groźby. Euronews opublikowała je dopiero na dzień po atakach w Brukseli. Należy zwrócić uwagę, że w niedługim odstępie czasu bo dokładnie dwa dni temu, miał miejsce atak w Pakistanie, w trakcie którego zginęło ponad 50 osób - w większości chrześcijanie.

W wiadomościach stacji FOX można było usłyszeć o zorganizowanej grupie świetnie wyszkolonych terrorystów, którzy przygotowani są do ataków w różnych częściach Europy. Według Europolu terroryści przybyli jako imigranci z regionu Syrii objętego wojną.  

Czy Polska może stać się celem ataku? 

Warto przypomnieć, że w Polsce w tym roku będą mieć miejsce wydarzenia, które mogą zwrócić uwagę ekstremistów. 8-9 lipca tego roku w Warszawie będzie mieć miejsce szczyt NATO. Niedawno media rozpisywały się o informacji dotyczącej braku spotkania prezydentów Baracka Obamy i Andrzeja Dudy. I choć wydaje się, że szczyt NATO w trakcie którego będą uczestniczyć ważne dla świata osoby będzie dobrze strzeżony, tak spotkanie z papieżem Franciszkiem może przynieść większe zagrożenie. Papież ma zjawić się w lipcu, szacuje się że w tym czasie do Krakowa gdzie odbywać się będą obchody Światowych Dni Młodzieży może zjechać ponad 2 mln osób. źródło: independent.co.uk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf