poniedziałek, 18 lipca 2016

Mapa świata według Chińczyków.

Napięcia pomiędzy Chinami i ich sąsiadami stale rosną dotyczą one przede wszystkim kwestii terytorialnych. Xinhua News twierdzi, że minister edukacji każe w szkole nauczać dzieci zupełnie odmiennej mapy świata od tej, którą znamy.


Media podają, że dzieci uczone są nowej mapy świata, w której terytoria na Pacyfiku łącznie z Hawajami i Mikronezją są częścią Chin. Informacja szybko obiegła świat i została w pierwszej kolejności skomentowana przez prezydenta Mikronezji Mannego Mori, który nazwał ten pomysł totalnym absurdem. Chiny obecnie są w trakcie konfliktu terytorialnego z Filipinami i innymi krajami. Ich działania nie mają charakteru stu procentowo militarnego. Są one jednak inną formą walki polegającą np. na wrzucaniu chemikaliów, które zabijają ryby zamieszkujące wokół wysp. Tak było w przypadku spornego terytorium obecnie zarządzanego przez Filipiny.
Kontrowersje wokół nowej mapy rosną z dnia na dzień, zwłaszcza że chińskie media podają informację dotyczącą zmian istniejących map w urzędach zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji. Aspiracje Chin nie zostały jeszcze skomentowane przez Stany Zjednoczone, chociaż w spisie rzekomych prowincji chińskich znajdują się obecne tereny przylegające do USA. 

źródło: miniharm.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf