piątek, 15 lipca 2016

Światowy terroryzm.

W ciągu ostatnich tygodni wzrosła liczba ataków terrorystycznych. Kilkukrotne ataki w Iraku w wyniku których zmarło ponad 300 osób, w Stanach Zjednoczonych 49 osób, 44 w Turcji. Dzisiaj o godzinie 1 w nocy doszło do kolejnego ataku w Francji. 

Najświętszy miesiąc islamu Ramadan stał się najbardziej krwawym. W trakcie kończących go dni święta Eid al- Fitr doszło do niezwykle barbarzyńskiej serii zamachów terrorystycznych na całym świecie - których ofiarami w przytłaczającej większości byli muzułmanie. Fala ofiar zaczyna się w Jordanii, gdzie pierwsze ataki miały miejsce 21.06. Następnie 28.06 zamachowcy zaatakowali na lotnisku Ataturka w Turcji, zginęło wtedy 44 osoby. W tym samym dniu zginęło znacznie więcej osób. W Kaa w Libanie została zaatakowana wioska chrześcijańska, zginęło tam 6 osób. W Mukalli w Jemenie w wyniku ataku zginęło 40 osób, oraz w Puczong w Malezji 6 osób zostało rannych. W sumie jednego dnia ISIS zaatakowało w kilku miejscach niemalże jednocześnie, zabijając łącznie 84 osoby. 
30 czerwca doszło do zamachu w Kabulu, który pochłonął 40 ofiar, zaś 1 lipca terroryści przeprowadzili szturm na kawiarnię w stolicy Bangladeszu, Dhace, którego ofiarą padło 28 osób. Dwa dni później w Bagdadzie miał miejsce największy udany atak przeprowadzony przez ISIS. W wyniku wybuchu samochodu pułapki w centrum miasta i wywołanego nim pożaru śmierć poniosło 213 osób. Niecałe 24 godziny później seria ataków miała miejsce w Arabii Saudyjskiej, w Meczecie Proroka w Medynie - najświętszym miejscu islamu, gdzie znajduje się grób Mahometa.  

Przeprowadzonymi akcjami na masową skalę ISIS udowodniło światu, że jest całkowicie nieobliczalne. Co więcej dla współczesnego świata muzułmańskiego ataki przeprowadzone w trakcie Ramadan są świętokradztwem. Ramadan to święty miesiąc miłosierdzia, w którym wszystkie objawy agresji powinny być zażegnane a ewentualne działania wojenne wstrzymane. Dlatego należy mówić wprost, że nie jest to działanie przypisywane tylko i wyłącznie fanatykom religijnym. Działanie to ma za zadanie wprowadzić chaos, terror i poczucie ciągłego zagrożenia.

Jednocześnie eksperci od jakiegoś czasu zauważali, że tzw. "miesiąc dobrych uczynków" nabrał nowego znaczenia w propagandzie Al-Kaidy i ISIS. Nawiązują oni tym samym do działań Mahometa, który sam w miesiącu Ramadan w 624 roku stoczył bitwę pod Badren oraz później zdobył Mekkę. 

W filmach propagandowych ISIS wielokrotnie podkreślało, że ataki dopiero będą miały miejsce. Przeprowadzone zostaną jednocześnie i na niewyobrażalną skalę uniemożliwiając szybką i skuteczną reakcję. 

2 komentarze:

 1. Działalność, zwana dzisiaj jako 'false flag', jest znana od tysiącleci. Stosowana po to, by zrealizować najbardziej niepożądane przez lud oczekiwania rządzących.
  Dzisiejsza Nicea to nic innego, jak właśnie klasyczna operacja 'false flag'.
  Nasz świat nadal jest w uścisku złych mocy, czy jak kto woli - szatana. Uścisk ten przybiera na sile. Na szczęście świadomość ludu budzi się. Powoli, ale jednak...
  Obie strony mają kilka opcji, aby zrealizować swoje dążenia. Rządzącym niedługo pozostanie rozwiązanie ostateczne - wojna. Zastanawiają się właśnie jak ją motywować. Lud, sprawę może załatwić cichutko i spokojnie. Oby się tylko na czas obudził.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lud może nie chcieć zrezygnować z dobrodziejstw postępu technicznego i nawet jak się "obudzi" to może być to chwilowe kiedy dotkną go trudności życia codziennego. Na Zachodzie ludzie mają jednak bardziej "wyprane mózgi" niż w Polsce, która przechodziła cierpienia totalitaryzmów i Polacy są bardziej niezależni i skłonni do rezygnacji z wygód na rzecz wolności.

   xxx

   Usuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf