poniedziałek, 11 lipca 2016

Nowe odkrycie może rozwiązać tajemnice biblijne.

Odkrycie archeologiczne w południowej części Izraela może ujawnić największe tajemnice biblijne.  


Bezkonkurencyjne odkrycie jakiego dokonano na południowym wybrzeżu Izraela umożliwi poznanie historii tajemniczego ludu z Biblii Filistynów. Odnaleziony cmentarz był zwieńczeniem 30 letnich prac wykopaliskowych w tym regionie. Cmentarz datowany jest na okres XI-VIII wieku p.n.e. W miejscowości Aszkelon archeolodzy odnaleźli szczątki od 150-200 osób. Odkopano również przedmioty z tego okresu takie jakie perfumy, wazy, broń. 

Cmentarz odkryto w 2013 roku, jednak świat o jego istnieniu dowiedział się dopiero wczoraj. Wszystko za sprawą konfliktu z lokalną żydowską społecznością, która w obawie przed bezczeszczeniem szczątek współwyznawców zakazała informowania o znalezisku. Dopiero po potwierdzeniu informacji, że szczątki należą najprawdopodobniej do Filistynów w tym okresie wydalono zgodę na poinformowanie dalsze świata nauki.

Dlaczego to odkrycie jest tak ważne?

Dotychczas nie byliśmy w stanie określić dokładnego pochodzenia Filistynów. Z Biblii wiemy, że byli oni największymi wrogami izraelitów. Jednym z największych wojowników był Goliat. Olbrzymi mężczyzna jak opisuje go Biblia, pokonany przez Dawida pochodził z Gat jednego z filistyńskich miast.

Dalsze badania pozwolą przybliżyć nam historię starożytnego ludu.

źródło: news.nationalgeographic.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf