sobota, 20 kwietnia 2013

Rok 2014: Czy Wielka Wojna zbliża się nieuchronnie?

Analizując cykle wojen i konfliktów, spotykamy się z hipotezą, że rok 2014 będzie rokiem "Wielkiej Wojny, która wybuchnie przy udziale Stanów Zjednoczonych Ameryki". Groźba wojny przeciwko USA wpędziłaby w nerwy inwestorów, co nikomu nie jest na rękę. Warto zastanowić się jednak nad kilkoma kwestiami, gdyby kolejna wojna na globalną skalę miała wybuchnąć już niebawem...

fot. images.wikia.com
Trop z oczywistych względów prowadzi nas do Korei Północnej. Phenian stanowi dziś "geopolityczne centrum uwagi" po dokonaniu serii militarnych gróźb przeciwko USA jak i Korei Południowej. Korea Północna jest krajem silnie sankcjonowanym przez ONZ, jednak w żaden sposób nie wpływa to na ograniczanie ze strony Kim Dzong Una postulatów o "wyprzedzającym ataku nuklearnym mogącym zniszczyć twierdze agresorów". 

Zdaniem zainteresowanych, aby odpowiedzieć sobie na pytanie o możliwy konflikt globalny, musimy najpierw uświadomić sobie rolę tzw. cyklu 24-letniego. To właśnie ten konkretny cykl został zidentyfikowany jako "długoterminowa prognoza dla konfliktów i wojen" wśród krajów uprzemysłowionych. 

Najnowszy 24-letni cykl miał rozpocząć się w październiku 1990 roku. Pierwszą fazą cyklu była wyraźna hossa w światowej gospodarce, która przedłużyła się do początków 2000 roku. Obecnie trwamy w końcówce 24-letniego cyklu i jego "najgorszej fazie", co potwierdzać ma szeroko komentowany kryzys gospodarczy, a także wzrastająca w ostatnim czasie liczba napięć, konfliktów oraz zamachów terrorystycznych. 

"24-letni cykl zamknie się na początku 2014 roku. Jeśli historia się powtórzy, to możemy spodziewać się poważnej wojny z udziałem USA, być może nawet w skali globalnej", podkreśla Clif Droke, autor jednej z licznych publikacji w tym zakresie (2014: America’s date with destiny). Zdaniem autora, zagrożenie ma nadejść ze strony Korei Północnej, która rozpęta Wielką Wojnę.

Zdaniem znawców teorii 24-letniego cyklu, obecnie znajdujemy się w ostatniej jego fazie.
Rok 2014 ma stanowić jego zamknięcie, a tym samym początek "Wielkiej Wojny z udziałem USA".
(fot. stratrisks.com)

Czy jednak Kim Dzong Un jest aż takim szaleńcem? W ostatnich dniach Washington Post napisał, że Phenian "gra w stare i znane karty". Wytwarzając atmosferę kryzysu, po cichu liczy na to, że USA udzielą mu większej pomocy gospodarczej. Eksperci wojskowi zwracają dodatkowo uwagę na fakt, że atomowy atak ze strony Kima byłoby "rzeczywistym samobójstwem". 

Obok Korei Północnej postuluje się, że globalne zagrożenie może nadejść ze strony Bliskiego Wschodu (Iranu) lub zorganizowanej grupy terrorystycznej (np. Al-Kaidy). Ostatnie wydarzenia w USA pokazują, że wystarczy niewiele, aby uruchomić stosowny "punkt zapalny". Do dziś budzą liczne kontrowesje najnowsze kwestie zamachu w Bostonie, czy wysłania skażonych śmiercionośną rycyną listów do Baracka Obamy.

Sygnalizowana w artykule data 2014 nie jest jednak jedyną. W opinii Nostradamusa, czy Baby Wangi do wiekopomnego wydarzenia, które będzie miało wielki wpływ na dalsze losy całej ludzkości ma dojść w latach 2016-2017. Jest wielce prawdopodobne, że zdarzeniem tym będzie wybuch kolejnej wojny światowej...

Czy Waszym zdaniem "teoria cyklów" dla wybuchu wojen może się sprawdzić? Czy znacie inne interesujące prognozy w tym zakresie?


Źródła: stratrisks/financialsense/beforeitsnews

Twórcą artykułu jest Victor Orwellsky, autor powieści "Kod Władzy". Powielanie treści artykułu bez podania źródła jest zabronione.
http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/04/rok-2014-czy-wielka-wojna-zbliza-sie.html

24 komentarze:

 1. Ciekawy temat,nigdy nie słyszałem o tej teorii, ale na pewno ją zgłębię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli uda się Panu dotrzeć do nowych wątków, to proszę się nimi z nami podzielić;)

   Usuń
  2. owszem,wojna byc może bedzie,ale wątpie by doszła do polski i to w tak sybkim czasie z e wzgledu na to,ze nikt nie popiera wojny w syrii,a chiny nic tu nie mają do wojny,cieszmy sie dopóki zyjemy w pokoju.Bo wojna to czas śmierci i straty.

   Usuń
  3. I interesy

   Usuń
 2. Czyli mamy jeszcze rok;) no to trzeba wykorzystać ten czas;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zajmowałem się tematem i podobno eksperci pomylili się o kilka lat, ale zdania są podzielone

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, największa liczba zainteresowanych teorią cyklu wskazuje na rok 2014, część 2016, a inni na 2020.

   Usuń
  2. dat jest tyle, że trudno wybrać przynajmniej trzy najbardziej prawdopodobne;)

   Usuń
 4. Polecam: http://www.fakt.pl/Czy-wybuchnie-trzecia-wojna-swiatowa-i-kiedy-,artykuly,192294,1.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i jeszcze:

   http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,title,Trzecia-tajemnica-fatimska-stanowila-zapowiedz-III-wojny-swiatowej,wid,15160445,wiadomosc.html?smgajticaid=610726

   Usuń
  2. Jeśli ktoś wierzy w to co piszą na niewiarygodne.pl to życzę powodzenia ;p ha ha

   Usuń
 5. interesujacy temat, świetny blog, gratuluję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłego słowo. Gorąco zapraszam do lektury dzisiejszego artykułu:

   http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/04/pilne-unia-europejska-wydaje-miliony-na.html

   Usuń
 6. Obstawiam, że tym prowokatorem będą niestety... Chiny...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasem zaglądam na portal "ALTAIR" i jestem oszołomiona ponieważ wszystkie państwa zbroją się. Wydają krocie na zbrojenia nawet państwa ubogie. [Polski nie ma wśród zbrojących się :-( ].
  Chiny też zbroją się i podbijają Kosmos. Budują bazy podwodne.
  A dzisiaj...
  Chiny rozlokowują rakiety zdolne do niszczenia amerykańskich lotniskowców
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZtyTH4kKWME
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/chiny-rozlokowuja-rakiety-zdolne-niszczenia-amerykanskich-lotniskowcow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A słyszała takie powiedzenie "chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

   Usuń
 8. historia niestety lubi się powtarzać, a ludzie nie uczą się na błędach - wojny były, są i będą - tylko tu się nasuwa pytanie jak na to zareaguje społeczeństwo, które zamiast przeciwstawiać się aktom bestialstwa, jedyne co potrafi robić, to śledzić doniesienia korespondentów wojennych, po czym wracać do swoich spraw i obowiązków? "zaskoczy kiedyś mózgi wyprane, grzyb ponad miastem, slawa nad ranem"

  http://chaotyczne.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. najwyzej sie zniszczycie , Kosmos odetchnie od was , od was -nibyludzi

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak trochę odskakuję od tematu. Dlaczego np. Al-Kaida ma być zła? Może oni dowiedzieli się co naprawdę robi USA, i próbuje temu zapobiec?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wojny będą wybuchać bo ludziom się w dupach przewraca i myślą że wszystko im można, wystarczy spojrzeć na USA ,GB, Niemcy, Rosje a i to co dzieje się w Polsce ludzie nie szanują się nawzajem, mój dziadek powiedział że ma nikłą nadzieje że za mojego życia nie wybuchnie wojna taka jak w latach 39r-45r bo nie chce żeby jego rodzina przeżyła to co on, dodał że jak zapomnimy o horrorze jaki pokazał nam Hitler podczas wojny to ten horror będzie się powtarzał w kółko co 50-70lat do czasu aż użyjemy broni która nas zgładzi, niema dobrych ani złych narodów one dbają o swój interes, ale jeżeli chcemy iść do przodu razem ramie w ramie nie możemy tak walczyć między sobą może w końcu stworzymy unie światową gdzie będzie jedno państwo jeden prezydent gdzie nie będziemy toczyć wojen i rozpoczniemy podbój wszechświata, to tylko złudna marzenia które się nie spełnią w najbliższym 1000 leciu, no chyba że wszyscy będą mieli wspólnego wroga.

  OdpowiedzUsuń
 12. 3 wojna światowa wybuchnie najpóźniej w 2025 roku ale ja stawiał bym rok 2017 lub 2018

  OdpowiedzUsuń
 13. no dobra ale co z tym koncem swiata i wojnami z 2012? bo juz sie pogubilem..
  .

  OdpowiedzUsuń
 14. Mamy 2014 i jest nie ciekawie - czyżby się coś sprawdza?

  OdpowiedzUsuń
 15. Tak. W ewangelii sw. Jana- apokalipsa jest mowa o bestii z 7 glowami. Rozpadlo sie E8 , a zostalo E7 , bo mocarstwa wiodace na swiecie wykluczyly Rosje.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf